Iveta Hrotková, koučka pro rozvoj osobnosti

Překvapila mě svou pečlivostí, kreativitou a energií, s kterou se pustila do návrhů

Iveta Hrotková, koučka pro rozvoj osobnosti

Jáchimová Pavlína - FOTOGRAF - Logo

Jak zabavit hosty na svatbě během focení?

  Pondělí, 9. Března 2015  |   Svatby  |  

Fotografování novomanželů probíhá nejčastěji po slavnostním obědě. Hosté mají plná bříška, pochutnávají si na svatebním dortu a popíjejí kávičku. Je to tedy ta nejvhodnější doba - hostům budete pravděpodobně nejméně chybět. Novomanželé si nechávají (po domluvě s fotografem) na focení většinou 1 až 2 hodiny. Nemusí se vám to zdát dlouho, ale je lepší mít nějaký menší program vymyšlený. Nebo ho alespoň mít v záloze, aby ho např. svědci mohli v případě potřeby použít... A tak mám pro vás pár rad a tipů, jak zpestřit program na svatební zábavu.
Je krásně prostřeno, hosté sedí spořádaně na svých místech a… vy pořád nikde. Focení se protáhlo a přítomní se začínají nudit. To je hrozná představa, že? Můžete tomu ovšem snadno předejít, pokud vymyslíte vhodnou zábavu, jíž se mohou hosté během vaší nepřítomnosti věnovat.

BROŽURKY

Obliba poslední dobou roste u takzvaných svatebních novin. V nich snoubenci líčí svůj příběh, přidají pár bulvárních článků s palcovými titulky a třeba i nějaký ten vtip a křížovku. Pokud vás tento nápad zaujal, ale chcete trošku vystoupit z řady, zkuste elegantnější verzi – brožurku. Je menší, vkusnější a ještě zábavnější. Problém bývá totiž v tom, že zmiňované svatební noviny málokdy vypadají věrohodně. Nápad by byl, ale zpracování pokulhává a dokument vypadá stále jen jako text z Wordu.

Brožurku můžete dokonale sladit s celkovým stylem vaší svatby – použijte stejné barevné kombinace či typ písma shodný s tím na svatebním oznámení. A obsah je jen na vás – program dne, slavnostní menu, střípky z vašeho soužití včetně fotografií… V zahraničí je také hitem vytvoření několika jednotlivých brožur s pořadovým číslem (které také může netradičně nahradit číslování stolů), ve kterých mají svatebčané odpovědět na položenou otázku, například jak se má jmenovat vaše první dítě, jak máte oslavit desáté výročí nebo jaký je recept na šťastné manželství. Hosté se pobaví při vymýšlení odpovědí a při čtení se budete bavit zase vy.(zdroj fotografie: Pinterest)


SVATEBNÍ DOPLŇOVAČKA

Anglicky wedding mad lib, je oblíbená zábava, která vyzkouší vaší slovní zásobu a smysl pro humor, možná jste se s takovou doplňovačkou už v nějaké její podobě setkali. V souvislém textu jsou vynechána některá slova a úkolem je doplnit je na vyznačené místo podle zadání a bez znalosti zbytku textu. Při tvorbě této doplňovačky se opět můžete inspirovat na internetu nebo si její obsah vymyslet sami. Třeba takový, ze kterého se dozvíte, jak se hostům vaše svatba líbí nebo co vám přejí do společného života. Pro lepší představu zde uvedeme příklad: Jmenuji se (vaše jméno) a znám recept na manželské štěstí trvající nejméně (číslo) let. Bude mi potěšením se o něj s Nikolou a Michalem podělit. Jsou totiž ten (přídavné jméno ve třetím stupni) pár na světě a přeji jim mnoho (přídavné a podstatné jméno ve 2. pádu) ve společném životě. Moje rada? Nezapomínejte (sloveso v infinitivu) před (činnost v 7. pádu) a (sloveso v infinivu) po (činnost v 6. pádu).

Aby hra měla kýžený efekt, slova by měl vymýšlet ten, kdo nezná obsah textu a souvislosti, a ptát by se na ně měl jeden vybraný jedinec v každé dvojici či skupině, který je bude také do textu zapisovat. Vaši hosté se pobaví při vymýšlení a vy zase po přečtení výsledných příběhů, rad a přání. Tyto doplňovačky mohou být samostatně na každém stole nebo také například součástí výše zmíněných brožurek. Smích a uvolněná atmosféra zaručena!(zdroj fotografie: Pinterest)


MALOVÁNÍ DORTU

Prosím, nelekejte se, je to myšleno skutečně vážně. Pokud totiž netrváte na určitém dekoru svatebního dortu, jste nerozhodní nebo jste volnomyšlenkářští bohémové, kteří nedbají na tradice, můžete se nechat překvapit svými hosty. Připravte na stolek patrový dort potažený bílým marcipánem či cukrovou hmotou, kalíšky s tekutými potravinářskými barvami určenými právě pro malování, čisté, zdravotně nezávadné štětce a případně i fixy s jedlým barvivem. A nechte je, ať se vyřádí. Vsaďte se, že se do úkolu nadšeně pustí nejen přítomné děti, ale i starší generace. Až po focení přijdete ke svatebnímu stolu, jistě budete nadšeni fantazií vašich blízkých. Nebo se aspoň budete ještě dlouho smát.(zdroj fotografie: Pinterest)


KNIHA HOSTŮ

Tak tohle už určitě znáte. Místo, kam se vaši hosté podepisují a případně smí připojit nějaké to přání do života... Ale víte, že ta "kniha" nemusí mít jen podobu knihy?

Nejznámější alternativou knihy hostů je namalovaný strom, na jehož větve hosté otiskují své prsty, které tak přestavují jeho listy. Hotové dílo nechte následně zarámovat a máte na světě netradiční vzpomínku a bytovou dekoraci v jednom. Pokud se vám líbí, že můžete mít takovou knihu hostů neustále na očích jako obraz na stěně, ale nechcete, aby měli všichni přítomní zapatlané ruce barvičkami (které se snadno mohou dostat i tam, kam by neměly), možností máte více. Strom může být polepený papírovými lístky, do kterých se přítomní podepíší. Nebo se mohou podepisovat do srdíček, která jsou na bílém listu papíru pravidelně seřazená a přilepená jen jednou svou polovinou. Tím se vytváří originální prostorový obraz, na nějž se budete rádi dívat a připomínat si svůj velký den.


 

(zdroj fotografie: Pinterest)


SHOW NA SVATEBNÍ HOSTINĚ

Chcete na své svatbě něco extra? Pak sáhněte po profesionální show. Oblíbené jsou ohňové show; bubble show, které pobaví zejména dětskou část publika; barmanská show a další. Dále se na svatby zve také kouzelník, DJ nebo karikaturista. A kdo chce něco speciálního, může vsadit třeba na ochutnávku vín, doutníků, nebo zařídit pro svatební hosty zábavu v podobě malého kasína. Zaručenou a snadno dostupnou svatební zábavou je karaoke pro všechny svatebčany.(zdroj fotografie: Pinterest)


Příjemnou zábavu!


 

 

 

NOVINKY NA PHOTOBLOGU

  zajímavosti ze světa fotografie  

newborn-foto-kniha foceni jako darek