David Behenský, právník

Vždy jsem byl naprosto spokojený, její výsledky převyšují obvyklý průměr.

David Behenský, právník

Jáchimová Pavlína - FOTOGRAF - Logo

Fotokniha od Saal Digital

  Čtvrtek, 7. Července 2016  |   Grafika, Retuše  |  

Před nějakým časem se objevil nový hráč na trhu v tisku a zpracování fotoknih pro profesionály i amatéry. Má velmi sebevědomý a lákavý marketing - nabízí profesionálním fotografům dárkový poukaz v hodnotě 1200 Kč, za upřímnou recenzi jejich práce..
newborn-foto-kniha


Na Facebooku se to hemží superlativy, fotografové jsou nadšení, rozdávají hvězdy a chválu.. No páni, říkám si, to by mě zajímalo, jestli je to pravda... No a je :-)

Začnu úplně od začátku a to je komunikace, nejen ta marketingová (kterou jako grafik musím velmi ocenit - je jasná, oslovuje příjemně vtíravým způsobem přesně ty cílové skupiny, které potřebuje a nechává ji volně šířit jako virus, paráda) ale i ta přímá komunikace s týmem Saal Digital je skvělá. Jsou rychlí, dostala jsem od nich dostatek informací i možností, ale neotravují mě s newsletterem každý druhý den.

Kromě komunikace, která dopadla skvěle, je (ještě důležitější) opravdu kvalitní web. Webové stránky jsou přehledné, snadno najdu všechno co potřebuju a to jsou hlavně fotky výsledků jejich práce a cena, a potom samozřejmě už zmíněné názory lidí, kteří si je vyzkoušeli. Vyzdvihla bych právě ceník. Oproti konkurence jsou zhruba o dva tisíce levnější (porovnávala jsem jejich největší a nejvymazlenější variantu za cca 6500 Kč, od Saal Digital) To je znát, ale ještě lepší je to, že cenu víte hned. Opravdu nemám ráda, cenové mlžení typu: "Ceny od 499,-" a ve finále je to trojnásobek. Tomu se díky bohu Saal Digital vyhnul a já mu za to tleskám. 

Stejně přehledný je i software, který si zájemce o fotoknihu může zdarma stáhnout z webu do počítače a pak si pohodlně doma, bez stresu, navrhnout svou vlastní fotoknihu. Program je jednoduchý a přehledný.. Chápu, že takový musí být, protože s ním nepracují jen profesionálové, ale konečně se našlo něco, co bych mohla i trochu vytknout týmu Saal Digital. Jsem grafik a největší problém jsem měla s tím, že mě program hrozně svazuje a nedovoluje mi se víc na knize "vyřádit" Chci si tam dát své pozadí (ta přednastavená jsou opravdu nehezká) a hlavně chci používat své písmo ze systému, byť by bylo nutné text na konci objednávky rastrovat. 

A konečně ke knize samotné.. záměrně jsem místo svatební fotoknihy zkusila fotoknihu s newborn fotografiemi. Byla jsem zvědavá, jak si poradí s jemnou pleťovou barvou a měkkými detaily novorozeného miminka. A musím uznat, že si poradili opravdu skvěle. Barvy jsou věrné a velmi příjemné. Kniha je naprosto plochá, žádný šev uprostřed, který kazí dojem. Sečteno, podtrženo... kniha je parádní a vůbec bych se nestyděla předávat své fotografie v knize Saal Digital svým klientům. 

Hezký den. 
Vaše Pavlína


 

 

 

NOVINKY NA PHOTOBLOGU

  zajímavosti ze světa fotografie  

newborn-foto-kniha foceni jako darek